Mirdas

Existuje firma, která vyrábí kvalitní figurky známých osobností ?

Ne voskové figuríny.
Něco jako jsou dobré například modely známých aut.
Doplňuji:

Ano, pokavaď půjde o věrné kopie skutečných osobností, nejspíše bude zájem ze strany sběratelů.
Pro začátek bych uvítal J.Haška, J.Wericha, bratři Čapkové ..... .
_

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem slyšela rozhovor na TV Relax s majitel firmy, která tyto figurky vyrábí. Neregistrovala jsem, až teď když čtu Vaši otázku, jsem si připomněla.

Něco jsem našla, nevím, zda je to, co jsem viděla a zda vám bude vyhovovat.
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/fi­gurka-s-vasi-tvari-originalni-darek-pro-vsechny.html

„Figurka s vaší tváří – originální dárek pro všechny
Dodnes byly vytvořeny statisíce figurek vyobrazujících především sportovce, herce, hudebníky, ale i jiné známé osobnosti. Za nejcennější sběratelské kousky všech dob jsou považovány figurky členů hudební skupiny The Beatles. Dnes vedle těchto všech může být postavena i figurka vypadající jako vy.“

.

Další odpovědi
gecco

Takových firem bude s rozvojem tisku 3D 3pr… (šest půlek)…
😉
Osobně neočekávám žádný zájem ze strany sběratelů (právě pro velmi snadnou reprodukovatelnost výtvoru) – ledaže by se ´omalování´ figurky ručně ujal nějaký známý malíř (obecně – známá osobnost) – takže sběratelé by se nepyšnili figurkou Haška, ale figurkou domalovanou Kodetem, Gottem, Jágrem, Pirkem…
😉
Pokud o takové figurky máš zájem, obrať se na některou z 3D ´repro´ – jen naprostou namátkou (je jich fakt jako máku) – http://www.du­plicity.cz/fi­gurky/#o-sluzbe-2| .
Doplňuji:
Samozřejmě – pokud půjde o jiné techniky tvorby (spíše sochařské, než ´hromadněvýro­bové´), může cena takových výtvorů stoupat až do značných výšek – ale opět se bude týkat spíše ceny práce (invence…) daného výrobce (umělce), než zobrazeného objektu.