Avatar uživatele
Mirdas

Existuje firma, která vyrábí kvalitní figurky známých osobností ?

Ne voskové figuríny.
Něco jako jsou dobré například modely známých aut.
Doplňuji:

Ano, pokavaď půjde o věrné kopie skutečných osobností, nejspíše bude zájem ze strany sběratelů.
Pro začátek bych uvítal J.Haška, J.Wericha, bratři Čapkové ..... .
_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, ahold, tatanka, Putin před 3368 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nedávno jsem slyšela rozhovor na TV Relax s majitel firmy, která tyto figurky vyrábí. Neregistrovala jsem, až teď když čtu Vaši otázku, jsem si připomněla.

Něco jsem našla, nevím, zda je to, co jsem viděla a zda vám bude vyhovovat.
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/fi­gurka-s-vasi-tvari-originalni-darek-pro-vsechny.html

„Figurka s vaší tváří – originální dárek pro všechny
Dodnes byly vytvořeny statisíce figurek vyobrazujících především sportovce, herce, hudebníky, ale i jiné známé osobnosti. Za nejcennější sběratelské kousky všech dob jsou považovány figurky členů hudební skupiny The Beatles. Dnes vedle těchto všech může být postavena i figurka vypadající jako vy.“

.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Takových firem bude s rozvojem tisku 3D 3pr… (šest půlek)…
😉
Osobně neočekávám žádný zájem ze strany sběratelů (právě pro velmi snadnou reprodukovatelnost výtvoru) – ledaže by se ´omalování´ figurky ručně ujal nějaký známý malíř (obecně – známá osobnost) – takže sběratelé by se nepyšnili figurkou Haška, ale figurkou domalovanou Kodetem, Gottem, Jágrem, Pirkem…
😉
Pokud o takové figurky máš zájem, obrať se na některou z 3D ´repro´ – jen naprostou namátkou (je jich fakt jako máku) – http://www.du­plicity.cz/fi­gurky/#o-sluzbe-2| .
Doplňuji:
Samozřejmě – pokud půjde o jiné techniky tvorby (spíše sochařské, než ´hromadněvýro­bové´), může cena takových výtvorů stoupat až do značných výšek – ale opět se bude týkat spíše ceny práce (invence…) daného výrobce (umělce), než zobrazeného objektu.

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek