hanny 2

Existuje elektronický mluvící překladač,který přeloží celé věty?

Potřebuji ho na dovolenou,mám jen elektronický překladový mluvící slovník,překládá jen jednotlivá slova.

Nejlepší odpověď
anonym

ANO existuje, jakýkoliv google Android telefon (třeba z této nabídky http://goo.gl/17qr ) má funkci překladače v konverzačním režimu vestavěnou …

viz tento článek
http://digital­ne.centrum.cz/hla­sove-preklady-v-realnem-case-pro-android/
kde je funkce krátce popsána
Podrobněji se o stejné funkci rozapsali v tomto článku http://www.sve­tandroida.cz/go­ogle-translate-2-0-konverzujte-ve-dvou-jazycich-pomoci-telefonu-201101

zde je video ukázka jak takový tlumočník funguje v praxi
http://www.you­tube.com/watch?v=o­yRQnflIv6Y

///

Je však velmi důležité volit pouze jednoduché věty a vyhýbat se souvětím kterými byste ohrozil významovou správnost překladu.
Stejný překladač ostatně existuje i ve webové formě na adrese http://transla­te.google.com kde si můžete přesnost překladu vyzkoušet. Webové stránky však dosud neumí rozpoznávat váš hlas.

Další odpovědi
y

ano existuje ale stojí x tísic(myslim přistroj)
ale ma vadu na sklonovani kašle

Alex Porp

Kapesní překladač Anobic VT dokáže rozpoznat Váš hlas a následně jej přeložit v reálném čase do velkého množství jazyků což z něj vytváří skvělou jazykovou pomůcku pro cestování, samostudium, nakupování nebo podnikání. Překládá Vaše slova přímo okamžitě a proto vytváří pocit, jako byste přímo komunikovali s jinou osobou. Díky praktickému mini designu je velmi snadno přenosný, můžete jej vložit do kapsy, kabelky a podobně.
http://www.ec­taco.cz/prekla­dac-anobic-vt-ectaco-cz.php

Lukas123

Nevím kde berete tak hloupé odpovědi.
Kdyby ge0rgy znal minimálně jeden ze světových jazyků tak nenapíše takovou hloupost. Jen tak pro nic zanoc se lidé neučí jazyky.

  1. Připojení k internetu, v zahraničí? Si rovnou připravte pořádnou sumičku.
  2. Kvalita překladu? Katastrofa, pro každého kdo alespoň trochu umí cizí jazyk.
  3. Překlad je robotický. A mnohdy pro protějšek nesrozumitelný.
  4. Učím se cizí jazyk již 14 let a spoléhám se pouze na slovníky a překladače které mají co nabídnout. Překladač google je fajn, ale pro negramoty.
  5. Už si uvědomuji proč jsme na tom v ekonomice tak špatně, protože se spoléháme na rady negramotů.

Mé doporučení je jasné, spoléhat se na gramaticky správné zdroje a to jsou překladače které ovládají gramatiku.
Rozhodně hledejte překladač v tištěné nebo kapesní podobě.
Kapesní překladač sám vlasním, nebyl jevná, ale něco mne naučí a nebudu vypadat jako D---L.
Učit se je to správné.

anonym

Umí to Android telefony…

video ukázka
http://www.you­tube.com/watch?v=o­yRQnflIv6Y

hanny 2

Děkuji geOrgi za vyčerpávající odpověď.Pokud jsem to dobře pochopila,tak ten do kterého řeknete větu česky a překl.ji řekne anglicky/ukázka video/ ještě koupit nelze?Děkuji za odpověď!

Jiří Bohumil

Otázka je už dosti stará, ale já nyní používám pro překlady do různých jazyků „Překladatel konverzace“ od NyxCore. Je pro Android (mobil, tablet) na Googl Play zdarma a dle mého názoru je výborný. Zadávání hlasem, nebo přez klávesnici, kontrola textu namluvení na displayi. Po přeložení je text překladu vypsán a je možná jeho hlasová reprodukce. Já komunikoval v angličtině s Čínou na chatu a rozuměli jsme si bez problémů. Jinak neznám anglicky skoro nic. Jedniná nevýhoda, že je nutno pracovat online, ale vzhledem k jeho možnostem překladů v mnoha jazycích (a ty by se určitě málokdo byl schopen naučit všechny) je to pochopitelné. Doporučuji vyzkoušet.