zjentek

Existuje duševní něha?

Existence něhy bez fyzična.

Keplere, jen pro upřesnění- nemyslím duševní hygienu.
Raději jsem to doplnil, pánč mně nepřijdeš jako nějaký „médium“.

Nejlepší odpověď
marci1

Existuje. Něha je poklad na dně duše. Nepopsatelně krásné chvění, které námi proběhne při jejím doteku. Pocítíš ji v srdci, tvoje dlaň někoho obdaruje, nebo ji vloží do díla, které oblaží další. Srdce si ji pamatuje. Pro mě třeba tyto duševní něžnosti: kniha Malý princ, Skácelovy básně, obrazy Ivy Huttnerové a Emy Srncové, rozkvetlé orchideje, srnky v lese, koně v běhu, zurčicí potůček atd. Je toho mnoho, ale užíveme si něhy co nejvíce, pomůže nám se „uzdravovat“. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Ó ano! A je to moc fajn pocit.