raskenka

Existuje dotace na vzdělání pro člověka s dokončenou základní školou, který kdysi nedokončil výuční list?

Doslechla jsem se, že údajně Evropská unie poskytuje dotace na vzdělání lidem, kteří po základní škole nedokončili jiné vzdělání. Nikdo ale neví, kde je možno tuto dotaci dostat. Co je na tom pravdy a kde případně zažádat o tuto dotaci? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Takový člověk, pokud mu neni 26 let, tak se může přihlásit na jakoukoli školu bez dotací. Pro starší občas jsou nějaké programy, nemůže si však o dotaci žádat jednotlivec. Pouze ÚP, pokud takový program má, tak ho může zařadit.

Další odpovědi
anonym

Pokud se najdete v některé skupině, kterou Evropská unie formou svých programů podporuje, tak se zaměřte na oslovení institucí, které mohou o dotaci požádat a zaručí Vám současně odpovídající vzdělání.
Pochybuji, že EU bude řešit základní vzdělání a nedokončený učební obor.
Našla jsem na internetu 6 programů, které nabízejí dotovanou možnost vzdělání. Patří sem Erasmus, Leonardo da Vinci a jiné.

Kdo může podat žádost?

• instituce a organizace poskytující možnosti vzdělávání v oblastech, na které se vztahuje program Leonardo da Vinci;
• sdružení a zástupci těch, kdo se účastní odborného vzdělávání a přípravy, včetně sdružení studentů a učňů, rodičů a učitelů;
• podniky, sociální partneři a další zástupci pracovního života, včetně obchodních komor a dalších odborových organizací;
•subjekty zabývající se konzultacemi a poradenstvím a informačními službami souvisejícími s různými aspekty celoživotního učení;
• subjekty zodpovědné za systémy a politiky týkající se jakéhokoli aspektu odborného vzdělávání a přípravy na místní, regionální a celostátní úrovni;
• výzkumná střediska a subjekty zabývající se otázkami celoživotního učení;
•vysokoškolské instituce;
•neziskové organizace, dobrovolné organizace, nevládní organizace.