Lily321

Existuje Bůh ?? .....

Nejlepší odpověď
Drap

Je to otázka víry, pro někoho ano a pro někoho je to nesmysl..
Neexistuje jednoznačný vědecký důkaz o existenci či neexistenci Boha

Další odpovědi
quentos

Podle všeho ano. Když se dostanete na úplný počátek vesmíru, je tam něco, co si ani dnešní vědci nedokáží vysvětlit (jednou prostě muselo NĚCO vzniknout z NIČEHO).
Parádní pohled na věc poskytuje knižní trilogie Neala D. Walsche „Hovory s Bohem“. A jináč ta otázka už tu byla několikrát, viz starší zdroje:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-buh-4?podobna=1

anonym

podle ježíšova evangelia (cirkev jej zrušila) je bůh v každém tvoru, věci atd.

vevinka007

Těžko se na tuto otázku odpovídá, protože nikdo z nás neví, jestli existuje :)
Pro věřící existuje , říkají, že bůh stvořil zemi..
Ale pro nevěřící je to prkotina.
Je to 50 na 50.
Já osobně v boha nevěřím.
Ale poznáme to, až umřeme, jestli existuje či ne :)

kemo

V nějakého „boha"věří lidé,kteří neví jak naložit se svým životem a tak se upínají na myšlenku,že všechno co se děje je předurčeno a je řízeno "bohem“.
Věří v osud.
Pro mě to jsou naprosté nesmyslné báchorky pro děti.
Planeta Země krouží kolem Slunce již 5 miliard let a člověk našeho druhu obývá tuto planetu pouze pár tisíc let. Takže teprve pár tisíc let lidé věří v nějakého „boha“.
Za 10 000let tuto planetu bude obývat úplně jiný živočišný druh a výkřik „dnešní doby“ nějaký „bůh“ už dávno utichne v zapomění.

pizlicka

kazdy dum,ma sveho stavitele,stejne jako nase zeme,ma sveho stvoritele.