magicm18

existuje BUH?

ČLOVEK JE ATEISTA A PAK I VERICI no a je spousta nabozenstvi tak co Vas nazor na VIRRU?

Nejlepší odpověď
kenyrts

O tom, že je Bible plná analogií není pochyb a doslovnému znění Bible už věří snad jen ti nejstarší důchodci. Pro takové věřící mám hned na začátek jednu myšlenku. Pokud je to, co se píše v Bibli lež, pak věříte v lež. Pokud je to, co se píše Bible pravda, pak už není žádné místo pro víru.

Další odpovědi
COVERENDER

Nemyslím si ze by Bůh existoval. Kazdy potrebuje verit v neco a myslim si ze verit v nekoho dobrého a spravedlivého kdo nad námi bdí se lidem od zacatku zamlouvalo a proto se křesťanství tolik rozšířilo… Kdyby existoval tak proc by bylo tolik zla? hmmm? To uz křesťan svede na Adama a Evu…
Myslim ze to je jeden velký nesmysl… To je ale jen muj osobní nazor.
Doplňuji:
Je to sice vec viry,ale jsem přesvědčeny o tom ze clovek ktery pevně veri sam v sebe a na druhé straně zarputily křesťan ktery se chodi kazdou nedeli klanět do kostela sadrovym postavickam toho dosáhnou uplne stejne pokud opravdu VĚŘÍ!A je uplne jedno jestli v sebe nebo v neco jiného… Kazdy ma svoji víru akorat křesťanstvi přešlo nekam dal tim ze ma svoje symboly a stanovené hranice… Si myslim

anonym

Možná,možná ne. Rozhodně To není věc rozumu, nějakého " 1+1=2", je to „prostě“ věc víry. Je to velmi, velmi složité, alespoň pro mne. Já odpověď neznám ale On ano.Pokud… Ale- napadlo tě někdy, jak je možné, odkud se vzaly, jak vznikly ty strašidelně složité,logické vztahy? Všechno souvisí se vším.Proč? Je to všechno tak smysluplné.....Ale já odpověď neznám.

Nuk nuk

Neodpovím přímo, protože ono tak úplně nejde o nějaké náboženství nebo o to, co je zrovna „moderní“.

Rozhlédněte se kolem sebe. Jděte se projít do přírody, do lesa a všímejte si detailů. Stoupněte si blíž ke stromu a chvíli sledujete strukturu jeho kůry, teď v zimě to nepůjde tak snadno ale prohlédněte si jeho listy, pak si prohlédněte další strom. Sledujte ptáky, poslouchejte jak každý zpívá jinak. Klidně si tam na chvilku někam sedněte nebo stoupněte a pozorujte jen ten kus světa, ve kterém zrovna budete.
… A pak si sám sobě zodpovězte jednu otázku. „Mohlo tohle všechno vzniknout jen pouhou náhodou?“

Jo, Kenyrtsi, Vy jste mě těmi důchodci vskutku pobavil :). Ti se totiž často považují za věřící, ale tu bibli v žívotě nedrželi v ruce.

Klarisa

Bůh nebo-li vyšší síla existuje.Tato síla dokáže úplně vše.Je kolem nás a rozhoduje o našem životě i smrti.Setkala jsem se s touto silou,protože mi dala podruhé život-oživila mě bez lékařského zásahu,když mi přestalo bít srdce.Ukázala mi stvoření světa i jeho konec.Duše je věčná,i když tělo umírá.

POWER DOG

taki bi chtěl vědět esi fakt je buh