Existuje bez lékařského předpisu nějaký znecitlivující prostředek?

Mám docela zarostlý nehet u prstu na DK

Nejlepší odpověď
hanulka11

jedině toto http://www.pic­nicsro.cz/pro­dukty-dle-vyrobce/nutren­d/cryos-spray-400ml.html
Ale co tím chceš vyřešit? Sám si to „operovat“?
Jo musíš si stříhat nehty do rovna a ne si dělat vystřihovánky .

Další odpovědi
Drap

Bez předpisu asi ne. Jedině notná dávka alkoholu, ale to také moc nepomáhá.

vlk samotař

O ničem takovém nevím,zajdi na pedikůru tam ti pomůžou/já chodím tak 2× do roka je to lepší než se doma s tím trápit./

hanny 2

barbakane – pokud to máš zarudlé,dej si na to černou mast nebo potírej jodovou tinkturou – jod vytáhne zánět i zpod kůže /stačila by i babská rada – nastrouhaná brambora/.Ale to neřeší celý problém,kousek nehtu,který zarůstá,se musí opatrně odstranit a až se to vyhojí,tak tam zkusit dávat kousky vaty a až nehet odroste,tak zase správně zastřihovat – někdy to ale skončí tak,že se musí čas od času ten kousek nehtu zase odstranit – chce to ale zkušenou pedikérku!

Další rady tady – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zarostle-nehty
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delat-kdyz-vam-zarustaji-nehty

Když tak přijeď – dělám to už 25let a troufám si říct,že to docela umím!!!

mosoj

Kladivo.

jmhad

dobrý alkohol, v něm desinfikovat sebe i něco ostrého a udělat radikální řez

anonym

Pokud to tak Mosoji provádíš,jsi Timur!

anonym

Hanulko,já se snažím,ale nehet si roste jak se mu zamane. Je to poprvé,co se mi tak přihodilo.

hanulka11

to vyřeší na pedikůře a pokud ne tak budeš muset k lékaři,ale sám nic nedělej

anonym

Právě že po pedikúře se mi stav nehtu zhoršil natolik,že asi požádám o eutanazii. 😁

vlk samotař

Lžičku soli do teplé vody rozmočit a z manikůry /ty lopatičky-nevím jak se to jmenuje/ opatrně kolem nechtu vyškrábat tu rozmočenou kůži. Druhý den to zkus ostříhat. Nebo pak strhnout nehet…au.au

hanulka11

možná to kladivo by bylo řešení, bumprásk a nehet by pak slezl:D:D:D
ba ne- tak to je špatné ,zašla bych na jinou pedikůru