Stařík2

Existuje aplikace NFC pro androidní mobil Note 3 , nebo jiná možnost placení tímto telefonem ?

Je možné platit mobilem NOTE 3 , místo platební karty , tzv. NFC ? Nebo to tento telefon neumí a není pro něj aplikace ?

Nejlepší odpověď
wendyX

Pokud jde o telefon SAMSUNG GALAXY Note 3– ano, tento mobil technologii NFC podporuje- ale… má to jeden ‚háček‘. Současné mobily umožňující NFC platby používají (obecně) dva rozdílné principy- a to podle typu t.zv. ‚Secure Elementu‘.
Ten je buď:

  1. integrovaný přímo v přístroji, nebo
  2. umístěný na SIM kartě

Note 3 spadá pod možnost 2) – takže potřebuje speciální SIM kartu. Budete tedy potřebovat minimálně:

  1. spec. SIM kartu s tímto elementem- pokud ji ještě nemáte, požádejte svého mob. operátora o výměnu; bohužel operátora neuvádíte, což je důležité, neboť řada operátorů tuto možnost zatím neposkytuje… Pokud si pamatuji, na př. O2 toto pro mobily Samsung podporuje.
  2. pokud uspějete v prvním kroku- Váš operátor Vám poskytne také příslušnou platební aplikaci- pokud ovšem má smlouvu s bankou, kde máte svůj účet- i ta to musí podporovat. Tu rovněž neuvádíte a tak je těžko predikovat, zda právě Vaše banka platby NFC již podporuje…

To ale můžete zjistit na netu- téměř aktuální situaci v řadě našich bank najdete na př. zde:
http://doteko­manie.cz/2016/06/­nfc-platby-mobilem