Oliku141

Existovaly ve středověku flétny?

V jakékoli části středověku.

Nejlepší odpověď
led

Prvé flauty boli pravdepodobne vyrobené zo zvieracích kostí. V nemeckom blízko mesta Ulm sa v jaskyni našla flauta z kosti supa stará 35 000 rokov

Další odpovědi
annas

Neuvedla jste, o kterou flétnu jde.

Jedním z nejstarších dechových nástrojů je dochovaná kostěná píšťala s pěti otvory pocházející
někdy z doby kolem roku 3000 př. n. l. Vypadá jako primitivní zobcová flétna. V prehistorii byla

flétna považována za symbol života, jelikož se její zvuk tvoří životodárným dechem.

Zlatým věkem flétny byla doba renesance a baroka, která byla činná ve skladatelské tvorbě pro tento nástroj.

Flétna se ve středověku skrývá pod celou řadou jmen. Nejčastější je latinský název fistula atd.

Poměrně řídce, i když ne ojediněle, se ve středověku vyskytovala také příčná flétna.

Další podrobnosti

http://www.el­thin.cz/fletno­ve.php

Kelt

Jestli to byly klasické flétny, které známe dnes, se stejným laděním a prstokladem, to asi ne, nicméně se domnívám, že nějaké počátky těchto nástrojů se vyskytovaly už v mnohem starší době. Dřevo , kosti, sklo, a jiné materiály, mohly sloužit na výrobu předchůdců flétny, obyčejné píšťalky, které byly historicky popsány už v Pohádkách Tisíce a jedné noci.

kelley

Jestli můžu posloužit starověkem, tak v antickém Řecku byl nástroj „aulos“. Asi něco jako naše zobcová flétna.