eleonnore

Existovaly u nás linky důvěry za minulého režimu?

Kdo je zřizoval a jaké vzdělání musel mít člověk, který mohl lidem v nouzi na druhé straně drátu radit? Musel mít speciální vzdělání? Byl to psycholog, psychiatr či sociální pracovník?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, existovaly. Linky důvěry původně vznikaly s posláním předcházet sebevraždám. Během času se ale ukázalo, že mohou účinně pomáhat v daleko širším okruhu krizových situací. Na území dnešní ČR vznikla první linka důvěry v roce 1964, a to jako služba psychiatrické kliniky Ke Karlovu v Praze. Velký rozvoj začal po roce 1990, kdy začaly podobné služby nabízet i občanská a církevní zařízení a kdy se některé linky specializovaly například na služby pro mládež, pro děti a jiné ohrožené skupiny. Roku 1995 vznikla Česká asociace pracovníků linek důvěry (ČAPLD), která sdružuje asi 35 linek důvěry. Linky důvěry jsou považovány za telemedicínské komunikace mezi pacientem a lékařem, resp. psychologem či zdravotnickým pracovníkem.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Linka_d%C5%AF­v%C4%9Bry

Další odpovědi
Šidlo

dúfam, že nie.....stačilo mi, v rámci školských úloh, preštudovať psychologickú poradňu v Svete socializmu a trochu psychologických skrípt spred revolúcie

Na zvracanie! 90% hnusnej propagandy zabalenej do 10% tej najzákladnejšej psychológie..­...boľševici to urobili tak, ako náckovia s genetikou......