Bronzový

Existovaly Rychlé šípy ? Nebo je to jen výmysl pana Foglara ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hanulko, a to máš odkud? Já viděl s Foglarem v TV rozhovor, když ještě žil - a v něm jednoznačně řekl, že Rychlé šípy existovaly.

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Bylo to smyšlené - inspiroval se svým dětstvím a přiživoval se i jinde a vytvořil fiktivní partu
Doplňuji:
jistě byly party dětí, jako za nás -taky jsme měli partu a jak jsme si užili-/to dnešní mládež nezná/ a právě jistě i jeho parta ho inspirovala k psaní - asi jsem to špatně napsala, že neexistovala - ale hodně se inspiroval děním ze svého dětství

Jestřáb po celý život odmítal prozradit, zda Rychlé šípy ve skutečnosti existovaly, či nikoli. Uměle také podobné otázky přiživoval, aby zájem o své dílo udržel stále živý. Několikrát se o původu Rychlých šípů dopustil mystifikací hraničících se lží. Přesto však postupně vědomě či nevědomě prozradil několik indicií o původu svého legendárního klubu. Nechtěně například prozradil, že Rychlé šípy žily v Praze. Jak vše přehledně zdokumentoval Miloš Dvorský ve své knize Mýtus zvaný Stínadla, těžiště Foglarovy inspirace bylo v jeho vlastním dětství. Částečně se inspiroval také příhodami ve svém oddíle, dílem běžnými novinovými články. http://cs.wikipedia.org/…
to je zajímavé: Foglarovy Rychlé šípy měly svou pětici hrdinů: Mirka Dušína, Jarku Metelku, Červenáčka, Rychlonožku a Jindru Hojera. Poslední z nich existuje a má dokonce stejné jméno. http://www.bkovarikova.cz/…

Zlatý

I kdyby to byl jen výmysl,já jsem Rychlé šípy i jiné postavy z jeho příběhů zbožňovala.

Bronzový

Existovali a ještě ta druhá zlá strana ve Stínadlech! Ale nejmenovali se Rychlí šípy a ta čtvrť se nejmenovala Stínadla. Na ČT 2 jsem viděl rozhovor s židy, kteří právě žili v Praze, a právě byli rozděleni na dvě strany, a kdykoliv se potkali, tak se prali a neměli se rádi.

Zlatý

Tak bane, neexistoval žádný z příběhů o Rychlých šípech byl to jen výmysl !!
ale taky jsem je měla ráda, jak v knize i ve filmu Ježek v kleci :)

Zlatý

RŠ existovali, nicméně většina příběhů je vymyšlená (nebo výrazně přikrášlená) - není reálné, aby je prožili všechny.

Přehledná a podrobná odpověď je tady: http://nakladatelstvi-nzb.abch istory.cz/…

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

těm co jsem dala palečky, tak neplatí omlouvám se za unáhlení :))

Zlatý

quentos

no to nemusíš ... přece by Foglar veřejně v TV nelhal.

Zlatý

briketka10

já jen, aby mě "někdo" nepomluvil za opalcovávání neužitečných odpovědí apod. víš :))

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.