annas

Existovaly mýtické země Lemurie a Mu? Kde se nacházely?

Četla jsem, že čtvrté album rockové skupiny Led Zeppelin má na přebalu symbol – pírko v kruhu, o němž členové skupiny tvrdí, že je symbolem ztracené země Mu.

Nejlepší odpověď
BEAES

Podle mýtů byli Lemuřané jednou ze tří původních světových civilizací spolu s obyvateli Atlantidy a kontinentu Mu. Všechny tyto civilizace záhadně zmizely. Kde se rozkládala Atlantida, se dodnes neví. Země Mu byla údajně v Tichém oceánu a Lemurie v Indickém. Rozkládala se od Madagaskaru až po dnešní Malajsii, Srí Lanku, a jižní Indii, které spojovala jako velký most. Osídlení bájné Lemurie má být podstatně staršího data než existence Atlantidy. Pro žádnou z těchto zemí ale neexistují archeologické nálezy, které by jejich existenci potvrzovaly. Název Lemurie byl dodatečně v moderní době odvozen od lemurů, kteří na Madagaskaru dodnes žijí a údajně žili i v Lemurii.

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Baj­na-Lemurie-a-zeme-Mu-4272960.php

Další odpovědi
vagra

Kde se Lemurie rozkládala a jaká byla její rozloha, dnes nikdo přesně neví. Pravděpodobně to bylo v Indickém oceánu. Stejně záhadná civilizace Mu měla být v Tichém oceánu.
Jedním z argumentů pro existenci této vybájené země jsou staré mapy světa, na nichž je na jižní polokouli zakreslen světadíl označený názvem Terra Australis Incognita (Jižní neznámá země). Badatelé zastávající teorii, že Lemurie skutečně existovala, odmítají možnost, že tímto názvem byl označen kontinent dnes známý jako Austrálie.Podle nich byla Lemurie kolébkou lidstva, která při pohybech zemských desek zanikla. Lemuřané prý neznali řeč a neměli vyvinutou paměť v našem slova smyslu.

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Baj­na-Lemurie-a-zeme-Mu-4272960.php