Lumpo

Existovala po válce v západním Německu nacistická strana?

Dnes jsem se s kamarádem bavil o WWII a řekl mi , že po Druhé Světové válce existovala Nacistická Strana , která existovala prý rok nebo dva a potom ji zakázali . A prý ji velel Generalmajor Otto Remer ( ten co v roce 1944 potlačil puč Clause von Stauffenberga) . Chci se zeptat jestli ta strana opravdu existovala a rád bych se o ni něco dozvěděl . Děkuji .

Nejlepší odpověď
Lamalam

Otto Remer byl v roce 1949 spoluzakla­datelem Socialistické řísšské strany SRD (Sozialistische Reichspartei Deutschlands), která vyznávala nacistické ideály. Strana byla zakázána Spolkovým ústavním soudem v roce 1952.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Sozialistis­che_Reichspar­tei