Michal Kole

Existovala v socialismu tří měsíční zkušební doba? Jaká byla ochrana proti zneužití zaměstnavatelem a zaměstncem

Nejlepší odpověď
Drap

Vepište odpověď… Tehdy spíše zneužívali zaměstnanci zaměstnavatele.

Další odpovědi
anonym

Výpovědní lhůta byla standartní 6 měsíců a k tomu se ještě přidávaly další měsíce.Do třiceti let věku byl 1 měsíc navíc, do 40 let věku 2 měsíce a nad 40 let byly tři měsíce navíc.Ale nechalo se to také dohodnout se zaměstnavatelem, když jsi za sebe našel náhradu, pustili tě hned.
Zkušební doba byla tří měsíční.

JájsemRaibek

Kdyby jen tří, byla delší.
Klasická byla 2 měsíce a k tomu se přidávalo, myslím že standard byl 6 měsíců.
Výp. lhůta neplatila jen pokud jsi šel na nábor a jiné.

sio

To bych si mohla pamatovat 🙂, ale bohužel… Zato výpovědní byla půlroční, a to teda stálo za to.