jjsemtujak

Existoval opravdu Zorro?

Žil nebo ne jako ten hrdina Zorro?

Odpovědi
inspektorcz

Jedná se o legendu. Legenda je literární útvar rozšiřující nepravdivou zprávu – výmysl.

V dobách kdy prostý lid neuměl číst a psát se legendy šířily vyprávěním z generace na generaci. Předlohou tak mohla být reálná osoba, která ale v důsledku toho, že ji každý vypravěč přidal stále více a více nadpřirozených schopností, vymyšlených a zkreslených činů, stala nakonec pouhou fiktivní postavou.

kenyrts

Zorro je fiktivní postava vytvořena v roce 1919 spisovatelem Johnston McCulley. On vystupoval v několika knih, filmů, televizních seriálů a dalších médií.

Zorro (španělsky liška) Je tajná identita z Don Diego de la Vega (původně Don Diego Vega), Šlechtic a mistr žijící ve španělské koloniální éry Kalifornie. Charakter prošlo změnami během těch let, ale typický obraz o něm je černá-oděný maskovaný zločinec, který brání lidem z půdy proti tyranské úředníci a jiní zločinci. Nejen, že je to příliš mazaný a foxlike za zpackaný úřady chytit, ale on se raduje z veřejně ponižující týchž nepřátel.

larina

jen výplod fantazie