savana

Exekutoři a odebrání majetku

Známá má dospělého bratra,který nadělal dluhy.Přišli exekutoři a zabavili majetek ,který patřil otci.Jak se bránit,když se exekuce dotkne majetku,který není dlužníka,ale jeho rodiny?Je možné nějak vyžádat zabavený majetek zpět?

Nejlepší odpověď
casey

Je mozne tzv. vylucovaci zalobou dostat majetek zpet, ovsem bohuzel je na otci, aby dokazal, ze byl jeho. Coz byva ten nejvetsi problem.
Je ovsem treba postupovat rychle, nebot prodany majetek v drazbe jiz zpet nikdy nedostanete.
Vzory vylucovacich zalob jsou na internetu napr:
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/vzory_prav­nich_smluv/vy­lucovaci_zalo­ba_vzor_zdarma_ke_sta­zeni_a_tisku.html
ale asi by bylo dobré probrat situaci s pravnikem.

Další odpovědi
megahit

Kontaktujte občanskou poradnu – bývají ve větších městech.
Exekucemi a dluhy se tam zabývají téměř denně a konzultace jsou zdarma, jen bývá dobré se předem objednat telefonicky.

Zdroj: www.obcanskepo­radny.cz