edguy

Exekutor mi u kolegy zabavil mot.pilu.I když jsemna úřad poslal čestné prohlášení i okopírovaný doklad o koupi,nechce mi

ji vrátit,že mám poslat ještě záruční list.Má na to právo?Nestačí to,co jsem poslal já?Není to nějaký jejich výmysl?

Odpovědi
Michal Kole

Pokud exekutor odmítá věc vydat nezbývá, než vylučovací žaloba k soudu. Platí se za to litr (ten pak lze naúčtovat dlužníkovi)

AndreiRanger

Doklad o koupy by měl být dostatečně průkazný, ale měl byste poslad žádost o výjmutí předmětu z exekučního řízení, bez toho to, narozdíl od záručáku, nepůjde.