lukas.zmizik

exekutor mi strhava z vyplaty a nechava minimum. co kdyz si z toho minima nasetrim na fotak?

tak si jej zkratka necham, protoze je to moje minimum, na ktere mam narok, nebo je nekde dano, co si za to minimum mohu poridit?
Doplňuji:
(zajima mne to jen teoreticky – nemusim zrovna byt tento pripad)

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě , foťák si koupit můžeš. Pokud to však zjistí exekutor a nemáš ještě vyrovnané dluhy, tak ti ho může znovu zabavit.

Další odpovědi
anonym

Pokud s toho minima nemusíš platit nájem + dodatky k němu a chceš si ušetřit na nový foťák,považoval bych to za zázrak.Vrtá mi hlavou,že jseš ve svrabu(exekuce) a ty si chceš koupit něco,co k životu nepotřebuješ,leda že by jsi byl profesionální fotograf,ale ten mívá své nářadíčko v ceně nad 50 tisíc.

baghira

Opakovaná exekuce se nařizuje jen velmi výjimečně u notorických dlužníků, nebo pokud se dlužníkovy majetkové poměry VÝRAZNĚ změní – rozhodně ji nebude nikdo dělat kvůli nějakýmu foťáku za pár šupů, to by nepokrylo ani náklady.
Doplňuji:
MichalKole: Samozřejmě že náklady exekuce naúčtuje dlužníkovi, ale to ten majetek dlužník musí mít. Pokud jsou náklady 3000 a předmětem exekuce je foťák za 2000, tak jeho zabavením je exekutor tisícovku v mínuse, to by věřiteli ani sobě moc nepomohl :))) to není těžká matematika :DD

Michal Kole

Já myslím, že exekutorům je jedno jaké jsou na exekuce náklady, on to napočítá dlužníkovi.

Minimální odměna jsou 3 tisíce

http://www.vy­mahanipohleda­vek-cr.cz/news/lidem-kteri-dluzi-statu-uz-neni-co-brat-zabavuji-se-i-kulmy-a-otviraky/