Exekutor bez soudniho rozhodnuti?

Zdravim, muze vymahat exekutor bez pravomocneho rozhodnuti soudu o dane pohledavce?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Málo informací, které jste poskytl(a).
Normálně bych řekl, že nemůže, jelikož může jednat jen na základě nějakého titulu.
Jenže tímto pravomocným titulem může být nejen pravomocné rozhodnutí soudu (např. platební rozkaz), ale i rozhodčí nález nebo třeba exekutorský zápis.
Takže bez těchto informací nelze jednoznačně odpovědět.

Další odpovědi
nanule

Musi mit pravomocne rozhodnuti, ze pohledavka vznikla, napr. platebni rozkaz. Nemusi mit vsak pravomocne usneseni o narizeni exekuce, aby zacal ve veci konat.