Exekutor a plat

takze se nemuze stat ze by prisel nejprve exekutor a potom mu byli az dany ty ulozene penize z platu

Odpovědi
standa

Otázka je lehce zmatečná 🙂 ale nejspíš se jedná o ´pokračování´ dotazu, na který odkazuji v příloze…

Může se stát klidně toto:
I.

  • příjde exekutor k zaměstnavateli dlužníka a přinese již pravomocný eexekuční příkaz
  • potom je zaměstnavatel povinen v nejbližším výplatním období dlužnou částku srazit a poté předat (odeslat) exekutorovi

II.

  • pravděpodobnější je však varianta, že nejprve příjde exekuční příkaz, který dosud není pravomocný
  • mzdovka musí v nejbližším výplatním období dluh srazit
  • exekutorovi jej však předá až později až exekuční příkaz nabyde právní moci, což může být brzy (do 14 dní), ale taky klidně až za rok…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/deponovani