Moona45

Dá se vypočítat kolik mi zůstane výplata po stržení exekuce?

Ahoj, potřebuji poradit. Pracuji v jednom fast foodu a standardně, bez přesčasů mám výplatu něco pod 10 000 čistého. Do práce přišli nějaký exekuce, které mi budou strhávat přímo z platu. Kolik mi zůstane? dá se to nějak vypočítat?
Doplňuji:
Ještě by mě zajímalo, když budu mít nějaké přesčasy, odměny, příplatky za noc nebo svátky, pořád mi nechají tu minimální mzdu, že? je pro všechny stejně vysoká? co když na to někdo nedosáhne a vydělává míň?

Odpovědi
ivzez

Dá se to spočítat, ale ne bez dalších informací
o tom, o kolik exekucí jde,
jde li o exekuce přednostní nebo nepřednostní,
jestli vyživujete nějaké osoby, …

Takže jen obecně: Čím vyšší částky vyděláte,
tím více bude možné srazit na exekuce,
jež budou o to dříve splaceny.

Zde si můžete orientačně (nejde o přesný výpočet) spočítat
nezabavitelnou částku – kolik by Vám mělo po srážkách zůstat:
http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/nezabavi­telne-minimum