Ivin

exekuce v insolvenci

1 den před vyhlášením insolvenčního řízení mně navštívil exekutor a zabavil elektroniku.Mám soudem povolené oddlužení a bylo mi řečeno,že mám právo požadovat vrácení zabavených věcí,protože 30 dní byla lhůta na vyškrtnutí ze soupisu a už druhý den jsem byla v insolvenci a exekuce tím byla nevykonatelná­.Neřešil někdo stejnou situaci?Zeptám se na to svého správce,ale zajímá mně více zkušeností…

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to nespravedlnost na nespravedlnost. Osobně považuji zákon o insolvenci za největší svinstvo po komunistickém převratu. Vůbec se nedivím exekutorovi, který věřitelům zachránil alespoň něco, byť ne zrovna čistým způsobem. Buťte ráda, že žijete v zemi, kde se propaguje život na dluh a nesplácení závazků není trestným činem.