simir7

exekuce platu.

Dobrý den.Prosím vás kolik mi zůstane peněz z platu po exekuci.Mám čistý plat 12300 kč a platím výživné 2000 kč.Všude to popisují jinak někde méně nebo více.Děkuji za odpověd.Simir.

Nejlepší odpověď
quentos

životní minimum. To je u každého jiné v závislosti na tom, jak velkou máte rodinu.

Další odpovědi
standa

2.720 Kč nelze ze mzdy srazit *)

Výpočet:

3.126 = životní minimum (ŽM)
1.938 = 62% ze ŽM (na sebe)

782 = 25% ze ŽM (na ´vyživované´ dítě)

2.720 = nezabavitelná částka

NAŘÍZENÍ VLÁDY č. 63/1998 Sb.

§ 1
Základní částka, která nesmí být podle § 278 občanského soudního řádu sražena povinnému z měsíční mzdy, činí 62 % částky životního minima jednotlivce na osobu povinného a po 25 % částky životního minima jednotlivce na každou osobu, které je povinen poskytovat výživné. Na manžela povinného se započítává 25 % částky životního minima jednotlivce, i když má samostatný příjem. Na dítě, jež manželé společně vyživují, se započítává 25 % částky životního minima jednotlivce každému manželovi zvlášť, jsou-li srážky prováděny ze mzdy obou manželů. 25 % částky životního minima jednotlivce se nezapočítává na žádného z těch, v jejichž prospěch byl nařízen výkon rozhodnutí pro pohledávky výživného, jestliže výkon rozhodnutí dosud trvá.

*) tato částka odpovídá tomu, že žijete sám a platíte ´jen´to výživné