Exekuce platebni neschopnost

dobry den chtel sem se zeptat sem v platebni neschopnodti hrozi mi exekuce bydlim v pronajatem mnestskem byte kde matyky majetek muze exekutor vlezt do bytu kdyz sem treba v praci? nebo mi da vedet dekuji

Nejlepší odpověď
standa

MŮŽE !

Zákon (občanský soudní řád) dává exekutorovi právo provést soupis movitých věcí v bytě dlužníka i bez jeho přítomnosti…

§ 325/1
Usnesení o /exekuci/ se doručí povinnému až při provádění výkonu.

NENÍ-LI při provádění výkonu POVINNÝ PŘÍTOMEN, doručí se mu usnesení spolu s vyrozuměním o tom, že byl proveden soupis a které věci byly sepsány.

§ 325b/2
(…) /exekutor/ je oprávněn zjednat si k bytu nebo jiné místnosti povinného přístup.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/osr/cast6h5­.aspx