Avatar uživatele
Registrovaný

Exekuce platebni neschopnost

dobry den chtel sem se zeptat sem v platebni neschopnodti hrozi mi exekuce bydlim v pronajatem mnestskem byte kde matyky majetek muze exekutor vlezt do bytu kdyz sem treba v praci? nebo mi da vedet dekuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

MŮŽE !

Zákon (občanský soudní řád) dává exekutorovi právo provést soupis movitých věcí v bytě dlužníka i bez jeho přítomnosti...

§ 325/1
Usnesení o /exekuci/ se doručí povinnému až při provádění výkonu.

NENÍ-LI při provádění výkonu POVINNÝ PŘÍTOMEN, doručí se mu usnesení spolu s vyrozuměním o tom, že byl proveden soupis a které věci byly sepsány.

§ 325b/2
(...) /exekutor/ je oprávněn zjednat si k bytu nebo jiné místnosti povinného přístup.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/osr/cast6h5. aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.