AndreiRanger

Exekuce na výživné?

Mám dotaz: Osoba A platí výživné, formou exekucí na plat, osobě B. Je možné aby osoba B obdržela jen část soudem určené výše výživného – cca 25% s odůvodněním, že zbytek jde exekutorovi??:-O

Odpovědi
Sůwa

Dotaz se mi zdá neúplný, výživné formou exekuce na plat bývalo i před rokem 1989 a exekutor s tím neměl nic společného. Tady to spíš vypadá na exekuci na veškerý majetek, z něhož je část uvolňována jako výživné. V každém případě by měla tato okolnost být uvedena v exekučním výměru, včetně částky na výživné.