Marunka

Exekuce na plat a na účet – jak to je?

Mám prosbu ví někdo jestli když má manžel exekuci na účet a na plat a účet mu zablokují, jestli ho zablokují i manželce,která ho má na své jméno?
A co plat, když mu sráží z platu, budou srážet i mě?
Jen upřesňuji,že manželka není ručitelem ani dlužníkem. Vím, že majetek je obou, ale co tedy ten účet? Můžeme potom používat ten můj, aby ho taky neblokli? Má s tím někdo zkušenost? Děkuji všem.
Doplňuji:
Mám na mysli,když máme dva účty-jeden můj a druhý manžela, tak jestli exekutor zablokuje oba nebo jen ten manžela, když na něj je exekuce. Děkuji

Odpovědi
sobol

Zablokovat účet manželce je jedna z posledních možností pokud manžel nebude splácet, ale stát se to může, manžel přijde o práci a pokud si dluhy nadělal až po svatbě, tak za ně dle zákona taky svým způsobem zodpovídáte. O váš plat bych se zatím nebál. Spíš mi přijde na hlavu postavené, že když zablokují účet, tak ze zákona vám musí nechat životní minimum, což tímto nedodrží páč vám zablokují celou částku (do výše ex.) a navíc dají ex. na plat, tak přijdete o všechno na účtě, zaměstnavatel má povinnost vám strhnout to co je v příkazu (tzn. tu samou částku) a pak se čeká než soud vydá rozhodnutí o skončení ex. a poté vám ten přeplatek vrátí, takže se může stát, že vám blokují jednou tolik peněz. Bohužel toto nikoho v našem státě nezajímá.

EDIT: jj, vaši otázku jsem pochopil, ale asi jsem to naspal nesrozumitelně. Váš účet nezablokují, zatím, na to je potřeba, aby manžel neměl jak splácet a nebyla jiná cesta jak z vás dostat peníze než obstavit účet obou.

Broccoli

Zkuste najít více inf na http://www.exe­kucenaplat.cz

horakupavel

obrý den
exekuor mne uz 10 let blokuje ucet a jakmile syudelam novy bych mohl pracovat a vydelavat a též splacet tak mne jej zas zablokuje cimz uz jsem prisel o par zvlast dobrych praci jen na zaklade teho ze vtomto state se prestalo vyplacet na tzv ruku ale vse chcou posilat na ucet .muze neco takoveho exekutor udelat.dle meho nazoru je to omezovani osobyjako takove ale nevim jak se branit ponevadz ani na tel dotazy neodpovida .navic penize mu banka uz pred lety poslala takze nechapu jak muze tri ucty zastavit na stejnou castku. dekuju za odpoved