chudobka

exekuce mého syna.Prosím o radu.

Prosím o radu,můj syn si v květnu 2011 vzal půjčku vzápětí na to se dostal do finančních potíží.A hrozí mu exekuce.U nás tj.u rodičů nebydlí rok a od léta u nás nemá ani trvalý pobyt.Nedochází k nám,nevím kde bydlí ani co dělá.Exekutor nám vyhrožuje zabavením majetku a násilným vniknutím.Má na to právo??

Nejlepší odpověď
zzzzz

exekuce mého syna dopadá na hlavu rodičů.poraďte prosím.

Co je to za anketa???

Exekutor má právo zabavit majetek, pokud se domnívá, že je od povinného. Exekutorovi zašlete doporučený dopis, ve kterém prohlaste, že u vás žádný synův majetek není. Pokud by vám i nadále vyhrožoval, stěžujte si u soudu, který o exekuci rozhodl. Můžete si stěžovat i na ministerstvu spravedlnosti, nestěžujte si na komoře, nemá to smysl.
Pokud by k zabavení došlo, musíte neprodleně podat vylučovací žalobu a v té se domáhat vrácení věci a náhrady škody, kterou vám exekutor tímto způsobí. Na to už by pak bylo nutné najmout právníka, pokud o tom nic nevíte, nezvládnete to sama.

Další odpovědi
Mapel

syn má exekuci.nebydlí u nás nemá tu trvalí pobyt a exekutor vyhrožuje nám rodičům že nám vše zabaví i násilně.Mají na to právo??

Teď bude záležet kdy exekuce začne. Od nového roku se mění pravidla. V každém případě bych přivolal polici jako svědka a pak použil vylučující žalobu.

Reuef

syn má exekuci.nebydlí u nás nemá tu trvalí pobyt a exekutor vyhrožuje nám rodičům že nám vše zabaví i násilně.Mají na to právo??