EDA

Jak se exekutor dozví, že Vám má být vyplacena částka z pojistky za úraz?

Odpovědi
Hlada

No přece od dlužníka.
Pomineme-li podmínky exekuce, je zájem dlužníka vyrovnat své dluhy co možná nejdřív, aby se nezvyšovaly o úrok z prodlení a služby exekutora.

ivzez

Ohledně exekuce či exekutorů doporučím
exekutorskou komoru a exekutorský řád.

Obecně:
Vznese-li exekutor někde dotaz, musí mu všichni odpovědět
(s exekutorem musí všichni spolupracovat).

——
Lota sem opakovaně dává odkaz na poradnu,
v níž jsem snad ještě neviděla správnou odpověď…

lota

To by mě teda taky zajímalo. Exekutoři ví všechno? No, možná bych se zkusila zeptat tady: http://poradna­.aktualne.cz/ru­brika/exekuce-a-dluhy/. Měli by tam dát odbornější odpověď, a třeba trochu z těch exekutorských fíglů odkryjí…