vlezlej

Když exekutor zablokuje účet OSVČ, musí mu exekutor ponechat určitou částku pro život?

Zdravím,
mám dotaz: když exekutor zablokuje OSVČ účet, tak živnostník má nárok si tak i tak vybrat dvojnásobek živ. minima. Má pak nárok si měsíčně ještě něco ponechávat, nebo už vůbec ne? Musí mu exekutor ponechat určitou částku pro život?

Odpovědi
anonym

Pokud si to vyplatí do rukou nebo složenkou, proč ne. Prostě si ponechá část hotových peněz, k tomu se exekutor nedostane. Nevýhoda je, že jiné firmy, OSVČ mu platí za materiál, práci, dodávky na účet. Jedině se s nimi domluvit na platbě hotově, tzv. na dřevo.
Exekutor musí ponechat pouze dvoj násobek živ. minima, 1000 v hotovosti. Vše odeslané na účet jinak zablokuje. Banka nezkoumá odkud jsou peníze, pouze splní exekutorský příkaz.