Nika_K

Bude se i na mě vztahovat exekuce budoucího manžela?

Dobrý den, mám dotaz, budoucí manžel má vzniklou a zahájenou exekuci před rokem 2014, během té doby ale byla upomínaná a nabíhala, nyní je už placená, ale mám dotaz, jestli exekutoři pak mohou i na mě, když je to vzniklé před rokem 2014, muž je hlášený a bude hlášený jinde..

Odpovědi
Dochy

co znamená „upomínaná a nabíhala“ a „nyní je už placená“
Osobně bych asi doporučil se sňatkem počkat dokud nebude celá exekuce ukončena. To že je dohodnutý nějaký splátkový kalendář ještě neznamená, že exekutoři nepůjdou po dalším majetku, pokud se nějaký objeví. A pokud se pamatuju dobře, tak exekutoři mohou vlézt prakticky kamkoli, pokud se mohou domnívat že na daném místě je majetek dlužníka. Je jedno, kde je hlášený, pouze adrese trvalého pobytu je první na řadě, protože je to snadný „cíl“ víceméně bez práce.