Avatar uživatele
Andariel

Excel – procenta

Rád bych se zeptal jestli někdo neví jaký je vzorec pro počítání v procenty. Mam zadané 2 čísla a mam vypočítat kolik je to jedno číslo procent z toho druhého. Když to udělám ručně a zkopíruju na další buňky pro další čísla napíše mi to #DIV/0!. Už si nevím rady. Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Co je na tom složitýho? 😉

Máš buňku A1 a ní např. číslo 30, pak máš buňku B1 v ní např. číslo 60. V buňce C1 máš vzorec = A1/B1 a formát buňky nastavíš na % (výsledek je 0,5, resp. po přepnutí formátu 50%).
#DIV/0 … označuje chybu „dělení nulou“, to nastane tehdy, kdy v B1 budeš mít nulu a nebo ta buňka bude prázdná. Buďto musíš vyplnit dané buňky nenulovou hodnotou a nebo ošetřit pomocí vzorce. Ten vzorec může vypadat různě záleží, co chceš aby se ti ve výsledku zobrazilo, pokud dojde k této chybě dělení nulou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Hlavně nepíšeš jak máš uspořádané ty buňky do kterých to píšeš.

Já tomu rozumím takto.
Máš buňku A1 a v ní máš dejme tomu číslo 10.
Pak máš buňky B1 až B10, kde máš dalších 10 čísel.
A nakonec máš buňku C1 a v ní vzorec =B1/A1.
Tímto vzorcem vypočítáš, jakou částí je buňka B1 z buňky A1. Pokud ale zkopíruješ vzorec z této buňky o buňku níže (do buňky C2), pak se ten vzorec automaticky upraví a v buňce C2 pak bude =B2/A2.
A protože A2 bude prázdná (tedy nula), vypíše ti to chybu o nedělitelnos­ti nulou.

Pokud je toto, co jsem zde uvedl právě tvůj příklad, pak je řešení celkem jednoduché. Stačí do buňky C1 napsat místo původního vzorce =B1/A1, následující =B1/$A$1.
Ten pak můžeš zkopírovat kolikrát chceš pod sebe, a jmenovatelem bude stále buňka A1.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pri kopírovaní buňky so vzorcom o x buniek sa vzorec zmení o x buniek.
Príklad podľa Alesha:
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1289nadap095223977­560230.jpg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek