Excel - procenta

Rád bych se zeptal jestli někdo neví jaký je vzorec pro počítání v procenty. Mam zadané 2 čísla a mam vypočítat kolik je to jedno číslo procent z toho druhého. Když to udělám ručně a zkopíruju na další buňky pro další čísla napíše mi to #DIV/0!. Už si nevím rady. Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co je na tom složitýho? ;-)

Máš buňku A1 a ní např. číslo 30, pak máš buňku B1 v ní např. číslo 60. V buňce C1 máš vzorec = A1/B1 a formát buňky nastavíš na % (výsledek je 0,5, resp. po přepnutí formátu 50%).
#DIV/0 ... označuje chybu "dělení nulou", to nastane tehdy, kdy v B1 budeš mít nulu a nebo ta buňka bude prázdná. Buďto musíš vyplnit dané buňky nenulovou hodnotou a nebo ošetřit pomocí vzorce. Ten vzorec může vypadat různě záleží, co chceš aby se ti ve výsledku zobrazilo, pokud dojde k této chybě dělení nulou.

Další odpovědi:

Zlatý

Hlavně nepíšeš jak máš uspořádané ty buňky do kterých to píšeš.

Já tomu rozumím takto.
Máš buňku A1 a v ní máš dejme tomu číslo 10.
Pak máš buňky B1 až B10, kde máš dalších 10 čísel.
A nakonec máš buňku C1 a v ní vzorec =B1/A1.
Tímto vzorcem vypočítáš, jakou částí je buňka B1 z buňky A1. Pokud ale zkopíruješ vzorec z této buňky o buňku níže (do buňky C2), pak se ten vzorec automaticky upraví a v buňce C2 pak bude =B2/A2.
A protože A2 bude prázdná (tedy nula), vypíše ti to chybu o nedělitelnosti nulou.

Pokud je toto, co jsem zde uvedl právě tvůj příklad, pak je řešení celkem jednoduché. Stačí do buňky C1 napsat místo původního vzorce =B1/A1, následující =B1/$A$1.
Ten pak můžeš zkopírovat kolikrát chceš pod sebe, a jmenovatelem bude stále buňka A1.

Zlatý

Pri kopírovaní buňky so vzorcom o x buniek sa vzorec zmení o x buniek.
Príklad podľa Alesha:
http://www.nadapenny.com/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.