bolak

Excel: Jde nastavit podmíněné formátování i na text?

Jako: Pokud je v buňce A1 text „ahoj“ tak, oznčit červeně.
Zkoušel jsem tam vložit rovnítko a text dát do uvozovek, stejně jako to funguje u funkce KDYŽ, ale místo toho se tam přidaly další uvozovky a vypsalo mi to chybu.

Odpovědi
anonym

v menu – formát – podmíněné formátování – zvýraznit pravidla buněk – text, která obsahuje -
naběhne okno, kde se zadá text a ► vlastní formát (něco má předdefinovaný) a tam si vybrat (barva, písmo, velikost písma)
Doplňuji:
ANO, JDE TO

anonym

=COUNTIF($H$1:$H$­4;A1)>0
Vzorec otestuje, kolikrát se hodnota buňky A1 vyskytuje v oblasti H1 a H4. Zatímco oblast bude ve vzorci s absolutní adresací, samotná buňka bude bez dolarů.

anonym

http://lorenc­.info/3MA381/pod­minene-formatovani-jednoduche-priklady.htm
je tam i text

anonym

http://office­.microsoft.com/cs-cz/infopath-help/podminene-formatovani-HP001096360.as­px?CTT=1
bohužel, jinak nevím, zkusit hledat v helpu exelu

anonym

http://office­.microsoft.com/cs-cz/infopath-help/podminene-formatovani-prehled-HA001122782.as­px#BM3

anonym

Pokud potřebujeme vyhledat buňky obsahující nějaký konkrétní text, pak asi není problém porovnat buňku s textem, ale pokud chceme vyhledat buňky, které obsahují i jiné texty jejichž částí je i námi hledaný text, budeme potřebovat použít například funkci HLEDAT.

Označíme oblast A1:A20, v definici podmíněného formátování vybereme možnost Vzorec, nastavíme požadovaný formát a zapíšeme funkci.

=HLEDAT($D$1;A1)

V tomto případě nebude Excel rozpoznávat mezi velikostí písmen.

bolak

mám starej office – 2003 – „zvýraznit pravidla buněk“ tam nemám, musíš jinak :)