bolak

Excel: Jak nejjednodušeji udělat následující…

Mám dva sloupce. V obou sloupcích mám jména, některá se nachází ve sloupci A i ve sloupci B, jiná jen v jednom z nich.

Potřebuju udělat následující:
1)Pokud jsou ve sloupci dvě nebo víc stejných jmen, tak ponechat jen jedno a zbytek shodných jmen smazat. Toto potřebuju provést v obou sloupcích.

  1. Všechna jména, z levého sloupce (A), která už jsou ve sloupci pravém (B), tak z levého odstranit.

Nejlepší odpověď
Alesh

  1. karta Data / Odebrat stejné (Pokračovat s aktuální oblastí)
  2. přidal bych sloupec mezi, do něj bych dal vzorec založený na funkci svyhledat, vyfiltroval bych, kde bylo nalezeno a z prvního sloupce potom smazal hodnoty

bolak

Alesh: 1) V kartě „data“ nic takovýho nemám, mám excel 2003

  1. Trošku upřesnit bys to nemohl? Já sem to přes to zkoušel, ale asi to neumím nebo sem prostě blbej. Hoď mi sem rovnou vzorec, ať sou to koláče bez práce :)

Alesh

Ježíšmarjá, to je materiál! 🙂

  1. hledej odebrat stejné nebo odebrat duplicity, hledej šmudlo
  2. sloupce A a B, mezi vložíš sloupec, tím pádem se z B stane C, do buňky B1 napiš vzorec =SVYHLEDAT(A2;C:C;1­;0)

bolak

Tak tu jedničku, tu sem si nakonec našel ve filtrech :) a tu dvojku, tak ta nefunguje, takže ti dám ještě jednu šanci :D

bolak

dobrý, tak už sem to vyřešil :) měls to sice celý blbě, ale tvoje odpověď mě dovadle ke správnému řešení, takže zaslouží obdarovat ;)

Alesh

kecy, už z té formulace (měls to sice celý blbě) je zjevné, že pěkně kecáš! 🙂

bolak

no tak celý ne :) ale já budu věřit tomu, že jsi mi to takhle špatně napsal úmyslně, abych se něčemu naučil :))