Avatar uživatele
bolak

Excel: Jak nejjednodušeji udělat následující…

Mám dva sloupce. V obou sloupcích mám jména, některá se nachází ve sloupci A i ve sloupci B, jiná jen v jednom z nich.

Potřebuju udělat následující:
1)Pokud jsou ve sloupci dvě nebo víc stejných jmen, tak ponechat jen jedno a zbytek shodných jmen smazat. Toto potřebuju provést v obou sloupcích.

  1. Všechna jména, z levého sloupce (A), která už jsou ve sloupci pravém (B), tak z levého odstranit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Alesh před 4050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

  1. karta Data / Odebrat stejné (Pokračovat s aktuální oblastí)
  2. přidal bych sloupec mezi, do něj bych dal vzorec založený na funkci svyhledat, vyfiltroval bych, kde bylo nalezeno a z prvního sloupce potom smazal hodnoty

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Alesh: 1) V kartě „data“ nic takovýho nemám, mám excel 2003

  1. Trošku upřesnit bys to nemohl? Já sem to přes to zkoušel, ale asi to neumím nebo sem prostě blbej. Hoď mi sem rovnou vzorec, ať sou to koláče bez práce :)

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Ježíšmarjá, to je materiál! 🙂

  1. hledej odebrat stejné nebo odebrat duplicity, hledej šmudlo
  2. sloupce A a B, mezi vložíš sloupec, tím pádem se z B stane C, do buňky B1 napiš vzorec =SVYHLEDAT(A2;C:C;1­;0)

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Tak tu jedničku, tu sem si nakonec našel ve filtrech :) a tu dvojku, tak ta nefunguje, takže ti dám ještě jednu šanci :D

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

dobrý, tak už sem to vyřešil :) měls to sice celý blbě, ale tvoje odpověď mě dovadle ke správnému řešení, takže zaslouží obdarovat ;)

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

kecy, už z té formulace (měls to sice celý blbě) je zjevné, že pěkně kecáš! 🙂

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no tak celý ne :) ale já budu věřit tomu, že jsi mi to takhle špatně napsal úmyslně, abych se něčemu naučil :))

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet