Zlatý

Excel: Funkce vztažená k formátu písma

Ve sloupci a mám v každé buňce funkci průměru od 1 do 20 čísel, takže v buňce A1 je třeba =PRŮMĚR(22;16;25;35;22;18;28;4 0) ,v buňce A2 bude =PRŮMĚR(3;7) a tak dále. Buňky ve kterých je průměr víc jak z 5 čísel (aby se vyloučil prvek náhody) jsem zformátoval na zeleno, a já potřebuju právě k tadytomu formátu vytvořit ve vedlejší buňce (sloupec B) funkci, která vyhodí hodnotu "1" v případě že buňka A1 bude zelená, a pokud A1 zelená nebude, tak vyhodí nulu "0".

Ale úplně nejlepší by bylo, kdyby se ještě dalo nějak pracovat s tím průměrem, tedy pokud bude průměr spočítán víc jak z 5 číslic, tak písmo buňky bude zelené a v případě že ne, tak zůstane černé (automatická barva).

Jsou nějaký nápady?

Odpovědi:

Zlatý

Vzorec nelze vztahovat k formátu, ale jestli jsem tě dobře pochopil, pak chceš něco jako:

=KDYŽ(POČET(oblast)>5;1;0)

Bronzový

Šlo by to docela jednoduše makrem. Prošel bys buňky a za předpokladu, že by všechny byly zelené, pak bys někam vyhodil 1, pokud by jedna z nich nebyla zelená, vyskočil bys z cyklu a vypsal 0.

Klíčová slova: VBA, ActiveWorkbook, for, if

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Alesh: ne, pochopils to špatně :) jak jsem uvedl v příkladech, PRŮMĚR není z oblasti ale z několika ručně vložených hodnot

jpau: tak takovýhle makra, jestli to fakt jde, už jsou na mě moc složitý hele..

Zlatý

Alesh

To moc nechápu, proč to děláš takto "magorsky"? :-) Jaký to má smysl? Jak pak děláš to podmíněné formátování?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.