Evropa a jeji nareci.

Strasně mě mrzí, jak malá je Evropa, stčí kousek popojet, a už jinak se vsade mluví.Jak se maji treba v Americe, kde maji obrovskou zem,a vsade se domluvi anglicky.Ptam se ,proc na tak malem kousku ,jako je Evropa, se mluví tolika řečmi?Kde se vzalo tolik řečí?Nemohu to nikde vypatrat.Dekuji za odpovedi.

Odpovědi
arygnoc

buďte rád, že nie ste v indii, kde je úradný jazyk hindčina, angličtina a 21 miestnych jazykov.

dnb

Amerika si určitě neprošla takovými historickými změnami jako Evropa. Kvůli stejnému jazyku v celé severní Americe se také mohli všechny státy sjednotit do jednoho giga velkého (USA). Myslím že v Evropě to bylo dříve mnohem komlikovanější, ale jelikož jsem se o historii nikdy moc nezajímal, tak ti na tuto otázku asi neodpovím. Určitě ale někdo vědět bude…

Kelt

Podívej se na historii Ameriky a Evropy a srovnej si to. Dnes se dovídáme, že byli nějací Majové, Aztékové, kteří ale byli vyvražděni Španěly. Vždyť od roku 1492, kdy je objevena Amerika, jsou velmocemi Španělsko a Portugalsko, což se projevuje rozšířením španělštiny na západní polokouli. S rozšířením významu britského impéria dochází k expanzi angličtiny. Pročti si historii USA v 18 století.
A Evropa? Přečti si něco o různých panovnických rodech, dynastiích, bitvách , o kultuře – první univerzity v Evropě, rozvoj vzdělanosti a pod. Většina států má historicky dané hranice a tyto hranice vznikly během feudalismu. srovnej si dopravní prostředky – kůň. Lidé bydleli na určitém území, používali proto jeden jazyk, migrace neexistovala, o cestování a poznávání jiných zemí se ani nedalo mluvit. Někomu může umístění naší země být nevýhodné, v okolních zemích se nedomluvím, protože se tam mluví cizím jazykem. Závidíš Američanům, že se domluví s angličtinou na velkém území? Jistě, máš na to právo. Ale pamatuj – Kolik řečí znáš, tolikrát si člověkem.