Avatar uživatele
randejl

Evoluce, nebo něco jiného?

Věříte v evoluci? Mě by zajímalo jak je to doopravdy, napište co si myslíte o evoluci. Podle mě je evoluce blbost, třeba například homo sapiens žil na planetě nějakou dobu, na začátku své doby vypadal určitým způsobem a na konci vypadal stejně a pak zničehonic zmizel a je tu homo sapiens sapiens, který vypadá jinak (stavbou těla, velikostí, atd.). Chápu, že něco nás musí učit, ale je to jenom teorie. Ale je zvláštní, že i přes to, že to je jenom teorie, všichni to berou tak vážně. Prosím, napište mi, co si o tom myslíte vy a jak je to podle vás. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Luxx

na evoluční teorii se zákládá celé mé středoškolské a vysokoškolské studium biologie a ekologie
takže evoluci věřit musím – chtě, nechtě :) jinak bych nedostudovala
pravda je, že některé otázky evoluční teorie neobjasnila dodnes
ovšem je to základ, od kterého se odraží věškerá současná věda
a co říká věda, to je svaté..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Podle mne je evoluční teorie reálná – resp. víš o něčem pravděpodobnějším??
😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Vědecká a teorie a normální teorie jsou dva rozdílné pojmy, první je termín a označuje to něco, co je odvozeno na základě pozorování. Teorie se to jmenuje jen proto, protože je to vymyšleno. K tomu aby to bylo uznáno, tak se musí dokázat.

Kdyby evoluce neexistovala, tak by byl život hned jednoduší, bohužel to tak není. Bakterie se stávájí imunní proti antibiotikům, každý rok se objeví nový zmutovaný virus chřipky, takže se musi dělat nová očkování…
Homo Sapiens nevypadal pořád stejně, ale postupně se vyvíjel. Jen jsme ho od určité doby přejmenovali.
Vem si například dnešní lidi, přijde ti, že vypadají všichni stejně? Jinak třeba průměrná výška se dost změnila v poslední 2000letech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

iluze, fikce, hypotéza, teorie žádná, důkazy nejsou, ale – nic jiného nemáme…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Luxx

teď se mi stala ještě větší záhada – psala jsem odpověď, chtěla jsem tam ještě něco dopsat, omylem jsem zmáčkla více nějakých kláves najednou a odpověď se mi odeslala… :O

před 3169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

Tady je taky místo v diskuzi a klídek, stín. Mě se nechce psát sáhodlouhou odpověď, jak to vlastně je, minule jsem psal pomalu, až se stalo, že skončila platnost formuláře a odpověď byla fuč. Kvůli tomu jsem na dlouho odešel. Nesouhlasím s tezí evoluce. Stačí mít svou zvědavost, dívat se a číst.

před 3169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

…věříme v panteismus dobra jo.

před 3169 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek