MK44

Evangelizační zóna?

Katolická církev údajně prohlásila Českou republiku na evangelizační zónu. Co to znamená? Co tím daná organizace sleduje? Jak se to projevuje nebo projeví? Je to dobře nebo špatně? Je třeba k tomu zaujmout nějaký postoj? Máte na to názor? Jaký?

Doplňuji:
Doplňuji, odkud čerpám: Věta obsahující zmíňku o tom, že Vatikán prohlásil ČR za evangelizační zónu zazněla, už před časem, v televizi při nějakém interview nebo diskusi na širší téma náboženské víry. První aktér to zmínil jakoby mimochodem a ten druhý, který měl zřejmě nějaké vazby na Vatikán, jen přikývl a tvářil se, že souhlasí.

Nejlepší odpověď
marci1

Evangelizační zónu si vysvětluji tak, že jelikož není v ČR mnoho věřících, jako třeba na Slovensku a v Polsku, budou křesťané seznamovat nekřesťany s evangeliem. Samozřejmě záměrem je získat více lidí pro víru, aby žili podle evangelia. Myslím si ale, že to určitě nebude stylem Jehovistů.

Další odpovědi
ponovotny

nevím odkud čerpáš a kdo to měl vyhlásit. Tak jak to popisuješ by to mělo smysl jako nějaká snaha o šíření evangelia- zřejmě tedy reakce na malý zájem našinců o víru. Samozřejmě když vezmeme v potaz kauzu Bezák od našich Slovenských sousedů tak výrok který zmiňuješ působí vesele.
Doplňuji:
z toho je patrné, že Vatikán ví o tom jaký je na problematiku víry u nás většinový názor, pokud si vygooglíte kauzu Bezák, dozvíte se jak Vatikán naloží se s arcibiskupem, který se snažil přiblížit lidem

pan Psax

Mluvil o zóně katolík, nebo evangelík?:)

MK44

(Po týdnu)
Už žádný další názor?