Eutanahzie jak

v tomto pripade uvazujete.Ja myslim ze by se mela uzakonit.

Nejlepší odpověď
quentos

určitě. K čemu jsou argumenty typu „má právo na život“, když o ten život dotyčný nestojí? Dlouhodobí těžce nemocní nekomunikující „ležáci“ jsou ze svého práva na život asi opravdu nadšení.

Další odpovědi
dudu

Trest smrti byl v EU zrušen zejména proto, aby bylo anulováno riziko, že bude popraven třeba jen jeden nevinný člověk. Jste si jisti, že v naší současné společnosti nebude ze zištných důvodů docházet přes eutanazii k popravám? Kromě toho nemám jistotu zda-li s darem od Boha nebo od přírody /vlastním životem/ může lidská bytost sama svévolně naložit. Jak potom pohlížet na sebevraždu?

Wareg

Souhlasím se zavedením eutanazie. Těžko mi někdo ze zákonodárců a ostatních odpůrců této poslední „pomoci“ může něco říkat o etice, životě atd., pokud sám není prožraný rakovinou a netrpí jako zvíře… Člověk má právo na život, člověk má právo i na důstojnou smrt.

anonym

Asi ano. Ale bohužel,realita je taková, že vše,co se dá zneužít,se zneužije.

HOMER

Ano,zhruba tak moc,jako slepci z řidičského oprávnění.Uvědomme si ale,že pokud člověk nekomunikuje,tak ten,kdo za něj řekne,že už není příznivec práva na život,má defacto na svědomí jeho život.

afro.minerva

Měl by mít na to právo každý člověk.

Gabilka

Jsem pro.
Zajímalo by mě jak by se zachovali ti nahoře, kdyby měli někoho ze svých blízkých, který by trpěl a on mu nemohl pomoct…

anetadela1

Já právě kvůli tomu, že by se to mohlo zneužít, tak ne. Já bych asi nedokázala odpojit od přístroje svý dítě nebo rodiče. Já bych pořád věřila, že tam ta naděje je.
Co byste dělala, kdybyste ležela na tý posteli vy a všemu rozumněla co si povídají, byla relativně šťastná, že tam s váma někdo je a povídá vám, jenže byste žádným způsebem nemohla dát najevo, že vnímáte a slyšíte všechno co vám kdo povídá. A pak jednoho dne přijde doktor a váš nejbližší milovaný člověk tomu doktorovi řekne: „Tak ji odpojte“ a vy s tím neuděláte vůbec nic.....