EU ojediněle ve prospěch zákazníků v ČR. Vítáte tento přínos?

Internetové obchody musí při vracení zboží nově zákazníkům vracet i peníze za poštovné. Rozhodl o tom Evropský soudní dvůr (ESD). Obchodníky proto čeká přepisování obchodních smluv, aby nedostali pokutu od České obchodní inspekce (ČOI).
Zákazníkům stále zůstává povinnost zaplatit poštovné za odeslání zásilky zpátky prodejci.
Zdroj: http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/246482-internetove-obchody-musi-nove-vracet-i-penize-za-postovne.html

Nejlepší odpověď
jmhad

Pokud vím,tak i naše zákony umožňují do reklamace zahrnout náklady spojená s reklamací – poštovné,jízdné,ces­tovné a pod. v případě,že tato byla uznána.Vy zřejmě máte na mysli náhradu při vrácení zboží internetovému obchodu ve stanovené lhůtě.To ale z výkladu výše uvedeného vyplývá také. Ale určitě jsme rádi,že nám naše myšlení potvrdila i všemocná Evropa.

Další odpovědi
baghira

Na druhou stranu, e-shopy si u vráceného zboží bez udání důvodu mohou naúčtovat přiměřenou náhradu za uvedení zboží do původního stavu (přebalení) a za opotřebení, pokud bylo zboží používáno víc než je nutné pro ověření jeho vlastností a funkčnosti.
Což je rozumné opatření proti vychcánkům, co používali e-shopy jako bezplatnou půjčovnu.