Avatar uživatele
Pindasek

EU je ekonomický gigant?

Ahoj,
četl jsem, že EU má největší ekonomiku světa, ale nějak mi to nedává smysl.
Řecko je v krizi, Španělsko je v krizi, Francie má problémy, Británie má problémy, teď jsem četl o problémech italských bank, též Portugalsko je v krizi.
Jak potom může být EU největší ekonomika?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2807 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Bezesporu ano. Nejdůležitějším důvodem vzniku EU byla právě ekonomická síla a protiváha ekonomice USA, případně dalším ekonomikám. Některé země EU by už dávno zkrachovaly, nebýt podpory unie. Problémy nemají jen členské země EU, ale i USA. Nezdá se mi ale, že by zrovna GB a Francie měly nějaké podstatnější potíže. Nakonec se všechny problémy vždy ustály a vyřešily. Ekonomiku tvoří výrobní kapacity (které má Evropa určitě největší), konkurenceschop­nost, ekonomika výroby a spousta dalších faktorů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
xxx3

Ano, EU je zatím největší ekonomikou světa. To, že mají některé státy problémy, se projevuje spíš v nízkém, či žádném růstu, přesto je ta víc jak půlmiliarda lidí ve vyspělých státech velkou ekonomickou silou (samozřejmě, že ta síla nepochází z Řecka či Portugalska). Jiná věc je, že nacionalisti napříč Evropou pilně pracují na tom, aby se to sesypalo a nadešel čas zaslíbený národním státům.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek