Pindasek

EU je ekonomický gigant?

Ahoj,
četl jsem, že EU má největší ekonomiku světa, ale nějak mi to nedává smysl.
Řecko je v krizi, Španělsko je v krizi, Francie má problémy, Británie má problémy, teď jsem četl o problémech italských bank, též Portugalsko je v krizi.
Jak potom může být EU největší ekonomika?

Nejlepší odpověď
Kepler

Bezesporu ano. Nejdůležitějším důvodem vzniku EU byla právě ekonomická síla a protiváha ekonomice USA, případně dalším ekonomikám. Některé země EU by už dávno zkrachovaly, nebýt podpory unie. Problémy nemají jen členské země EU, ale i USA. Nezdá se mi ale, že by zrovna GB a Francie měly nějaké podstatnější potíže. Nakonec se všechny problémy vždy ustály a vyřešily. Ekonomiku tvoří výrobní kapacity (které má Evropa určitě největší), konkurenceschop­nost, ekonomika výroby a spousta dalších faktorů.

Další odpovědi
xxx3

Ano, EU je zatím největší ekonomikou světa. To, že mají některé státy problémy, se projevuje spíš v nízkém, či žádném růstu, přesto je ta víc jak půlmiliarda lidí ve vyspělých státech velkou ekonomickou silou (samozřejmě, že ta síla nepochází z Řecka či Portugalska). Jiná věc je, že nacionalisti napříč Evropou pilně pracují na tom, aby se to sesypalo a nadešel čas zaslíbený národním státům.