mosoj

EÚ a její budoucnost.

O užitečnosti EU stále nepochybuji i když už to hlodá!! Jenom mně to připomíná něco, co už jsem ve svém životě zažil. Nedokázal jsem to však popsat a vystihnout. Jenom jsem měl pocit, že někdo v jiném kabátě pouze opisuje.
Narazil jsem na komentář, který jako bych sám vytvořil !!

http://www.you­tube.com/watch?v=y­uW0pf7k_I0

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, musím souhlasit. Viděl jsem toto video už asi před dvěma měsíci. Faktem zůstává, že takováto uměle vytvořená struktura jako je EU, a na základech jak je popstavena, nemůže nikdy dlouhodobě fungovat. Nebo teda zatím nic podobného nikdy ve světě pořádně nefungovalo. Tak proč by měla být EU vyjímkou.
S panem Václavem Klausem v mnohém nesouhlasím a souhlasit nemohu. Bezesporu se však nemýlí ve svých názorech na EU.

Další odpovědi
venkovan

EU je pro mne především společné partnerství mezi suvereními státy, kdy právě toto partneství by mělo vyloučit války mezi jednotlivými státy, dále volný pohyb mezi jednotlivými stýty aby lidi se navzájem poznávali a i volný pohyb pracovníh sil, aby se mezi státy přenášely dobré i špatné zkušenosti a poznatky. a aby státy měly přibližně stejné legislativní a demokratické pravidla.
EU ale pro mne není převlečené RVHP, kde se jednotlivým státům říká co a kolik smí vyrobit apod. Pro takové EU jsem hlas v referendu nedával.
Nedivím se eurospektismu v Čechcách. Země, která silně doplatila na RVHP musí mít k podobným metodám centrálního řízení pochopitelný odpor.

anonym

http://video.go­ogle.com/vide­oplay?docid=-8473274467025­654733&emb=1&hl=cs

Já nevím proč by jsme se měli bránit vlivům z Číny? Budoucí spolupráce s Čínou nám zajistí jakousi úroveň. Ale hledění do Bruselu, …
A ještě opravuji odpověď – chtěl bych najít brožurky staré 10–15 let ve kterých bylo předpovězeno vše špatné spojené s budoucností evropské unie. Vidím tam jen koleje a dálnice..

suaeda

Nepatřím mezi euroskeptiky. Spíše naopak jsem přesvědčen že spojená Evropa vznikne, ale bude to ještě dlouhý a bolestný proces. Řekl bych že nevznikne z dobrovolnosti ale spíše z nutnosti na obranu proti vlivu jiných kultur (např. islám) a proti ekonomické expanzi některých států (např. Čína). V neposlední řadě k tomu také přispěje nutnost dosažení částečné obchodní a politické nezávislosti od USA, protože tam budou vznikat brzo také velké problémy. Inu svět se mění, staré vyspělé státy jsou ekonomicky nahražovány jinými. Hlavní prim co nyní hýbe ekonomikou je levná výroba, strategické suroviny, energie a brzo k tomu přibudou potraviny a běžná voda.