Retko

Etymologie slova vyšilovat…

No nejsem si plne jistej ani vyznamem tohoto slova. Tak pokud nekdo vite vyznam, puvod, a z jakeho slova to vychazi, tak se podelte prosim. Diky

Nejlepší odpověď
annas

Vyšilovat = vyvádět, vřískat jako smyslů zbavený, jančit, panikařit, dělat z komára velblouda.
Řekla bych, že sloveso vzniklo předponou vy od slovesa šíleti, šíliti (starší tvar), takže jde jo slovo české. Pro opakování děje ještě vložena za kořen přípona – ova. Tedy vy – šíl -ova – t.