Retko

Etymologie a vyznam slova Rumraj…

Nejlepší odpověď
annas

Původ slova objasnil quentos. Ještě dodatek. Toto slovo se používá jako nářeční (např. na Valašsku) ve významu rej, shon.

Slovník valašského nářečí.
Doplňuji:
U nás na Hané se užívá výraz mumraj ve stejné významu.

Další odpovědi
quentos

slovo (překvapivě) pochází z němčiny. Někdy též „rumrajch“ a ještě dříve „rumlrajch“ z německého Rummelreich – doslova „říše rámusu, povyku“

panenka

ETYMOLOGIE-JE OBOR LINGVISTIKY ZKOUMAJÍCÍ PŮVOD A VÝVOJ SLOV.
RUMRAJ-ZNAMENÁ RÁJ ZMATKŮ,BLÁZNĚ­NÍ,TRHÁNÍ JE TO SLOVO SPRÁVNÉ A DOKONCE ODVOZENÉ Z LATINY

fortin

hlomoz

  • povyk
  • rumraj
  • orgie
  • řev
  • rámus
  • hluk
  • hřímot

Zdroj: http://www.re­win.cz/WebFor­m1.aspx?slovo=626163636­16E6F3B206D&smer=10