Pavel1212

Esej v angličtině

Budeme psát esej v AJ, která by měla mít 120 – 150 slov, na téma: dopis cizinci. O čem byste psali vy? Jak byste postupovali, aby jste se vešli do omezeného počtu slov a aby tam byly ty nejpodstatnější informace? Děkuji

Odpovědi
Terryle

Tak to se dá pojmout různě. Většinou se ale tyhle dopisy píšou jako „představovací“, když si s někým začínáte psát, abyste si procvičil řeč. Takže představení, kdo jsem, co dělám, zájmy, odkud jsem, něco málo o mém městě / zemi (to závisí na tom, komu píšete – Němci napíšete něco o svém městě, kdežto obyvateli Paraguaye spíš něco o České republice). A projevit zájem o něj – co dělá, co ho zajímá atd.
Aby se člověk vešel do předepsaného počtu slov, je potřeba si odhadnout, o čem bude psát, nebo si i udělat stručnou osnovu. A u každého bodu vědět, kolik řádků mu přibližně můžu věnovat… Když někde přetáhnete o deset slov, nevadí, jinde to jde trošku zkrátit. Ale nesmíte vyplácat polovinu rozsahu na prvním bodu, zbytek by pak byl v porovnání hodně stručný a vypadalo by to divně.
Hodně štěstí! :)