jana111

Proč tiskárna Epson stylus CX6400 nechce tisknout žlutě ani červeně, přičemž modrá a černá tiskne bez problémů?

Mohl by mi, prosím, někdo poradit, co dělat, když tiskárna Epson stylus CX6400 nechce tisknout žlutě ani červeně, přičemž modrá a černá tiskne bez problémů? V tiskárně jsou nové barvy, tady by tudíž problém být neměl. Moc děkuji za pomoc.

Odpovědi
mosoj

Ucpané trysky magenta a yellow. Bohužel to zřejmě sama nezvládnete, pokud to vůbec bude možné a nebude to na výměnu celé tiskové hlavy. Ceny tiskových hlav nezřídka dosahují 2/3 ceny tiskárny!

McArthur

Tyto tiskárny jsou hodně problematické. Na tiskárně dejte režim čištění a klidně ho opakujte 10×. Trysky budou ucpané, ale většinou se je podaří protáhnout.

Druhou možností je, že máte neoriginální náplně. Tady může být problém s ochranným čipem. Neoriginální náplně (jejich čipy) se vyvíjejí podle nových modelů a bohužel ne vždy staré náplně (dlouho ležící v obchodě) fungují v novějších tiskárnách. Podívejte se na krabičku, zda-li je Vaše tiskárna na ní uvedená.