misicka2310

Epidurální anestezie

Ještě bych měla malou otázečku byla jsem rozhodnutá že si nechám při porodu pokud by to bylo možné epidurální anestezii ale nějak si to rozmíšlím a chtěla bych se zeptat jestli když půjdu rodit tak mi automaticky dají něco proti bolestti nebo si o to budu muset požádat dopředu a jestli si o to budu muset požádat tak jaké ještě existují tlumící latky nebo anestezie ktere jsou k mání u porodu děkuji

Nejlepší odpověď
panenka

záleží na tom kde budete rodit,a jak dlouho budete rodit.pokud by jste měla do porodu hodně dlouhou dobu tak vám jí doporučuji.pokud by jste měla do porodu pár hodin tak vám jí nedají tak my to bylo při porodu řečeno.pak bych vám doporučila na zklidnění vyptat si chladivé sáčky které si přiložíte na záda,nebo taky pomáhá skákání na baloně,nebo taky jít si lehnout v nemocnici do vany napustit si teplou vodu a sprchovat si břicho tím si taky hodně pomůžete a hlavně ulevíte.(znám z vlastní zkušenosti)pokud by vás taky bolely moc záda a uvažujete mít vašého partnera u porodu at vám ty záda masíruje.pokud u porodu nebude skuste pak někoho poprosit na sále. říká se že pokud chcete porod mít rychle za sebou nebo chcete aby se to už narodilo lehnout si do teplé vody a bříško si sprchovat tu teplou vodou.přeji hodně štěstíčka vám i vašému miminkovi

Další odpovědi
Nuk nuk

Epidurální anestezie je věc naprosto dobrovolná. V žádné porodnici Vám jí nesmí vnutit ani za předpokladu, že jste s jejím použitím dříve souhlasila.
Důvod proč je dobrovolná je jasný. Velmi pravděpodobně jste již dostala nebo ve své porordnici brzo dostanete formulář ohledně EA. V něm Vám budou sdělena rizika EA. a vše co je byť jen trochu rizikové, musí být dobrovolné.

Pokud tedy zůstanete u souhlasu, jen přinesete podepsaný formulář. Pokud se rozhodnete, myslím, že by mělo stačit při příjmu v porodnici nebo nejpozději na sále říci, že EA nechcete.
Jsou, jak píše panenka, i případy, kdy už ani EA dát nelze, protože porod už vlasně probíhá.
Pokud odmítnete EA, mohu Vás ujistit, že porodní bolesti jsou lidově řečeno „síla“, ale dá se to vydržet – tedy pokud nebudete rodit příliš dlouho.

A pak, ano, pak záleží na tom, jaká bude ta porodnice a její personál. V dobré porodnici Vám sice nedají žádné látky, ale mají jiné způsoby jak Vám ulevit. HOdně prý pomáhá míč, vana…já jsem při porodu dostala celkem silné křížové bolesti, tak mi přinesli takový nafukovací váček. A nejvíc dělá psychika – přítomnost partnera nebo někoho, kdo Vás bude povzbuzovat a především hooodně trpělivá a chápavá asistentka (to je ale bohužel věc, kterou si asi neporučíte, to je někde spíš o štěstí).

afro.minerva

Já jsem rodila bez epidurálu. A to mi běžel porod moc pomalu, tak mi dali kapačku, a pak to jelo po minutě. A to byl teda mazec. Ale vydržet se to dá. Vždycky má člověk minutku na to se uvolnit. Podle mého názoru je každá medikace, která není nezbytná, trochu risk. Můžou vám to udělat špatně a pak jsou i vedlejší účinky. Bolest hlavy, neúčinkování epidurálu atd. To vám poví v porodnici. Automaticky nic nedostanete. Ale když se nebudete porodu bránit, tak vám tělo pomůže. Já byla po porodu těma feromonama úplně jako nafetovaná. Navíc, když přijde samotnej porod, kdy musíte tlačit, tak stejně epidurál ani působit nesmí. Nedostala by jste pak dítě ven. Ale je to na vás. Nechat si dát epidurál není žádná ostuda. Držím vám palce a ať je to vaše miminko zdravý a žravý. Přeji hezký den.