Co přesně znamená energetická náročnost G u budov, konkrétně u té v odkazu níže?

Dobrý den,

uvažuju o koupit bytu. Jsem mladý člověk, rozhoduju se po něčem takovém optimálním, ideální by byl 2+kk a libí se mi mezonety. V Ostravě mě docela zaujala tato nabídka. http://www.sreality.cz/…

Ale zaráží mě celkem ta energetická naročnost G. Googlim to a neumim si to nějak představit. Můžete mi někdo podat nějaké polopatické vysvětlení? A nějaký váš názor na tuto stavbu? Popřípadě co by mohlo zlepšít energetickou náročnost? Přemýšlím, jestli to není nějaký "odfláknutý" projekt developerů, co nejlevnější náklady na materiál a šup prodat.

Díky za vaše odpovědi.

Odpovědi:

Zlatý

Eneretická náročnost G - tedy neměřitelná, nade všechny limity... Možná až neuvěřitelná...
A co by ji mohlo zlepšit? - podle fotky nic. Nebo aspoň ne jednoduše (uvědom si, že by sis nekupoval samostatný objekt - co na tvá ´vylepšení´ sousedi??).
;-)
Kromě toho - podle fotky, je tohle typický ´panelák naplacato´ - nebo spíš je to ještě mizernější bydlení, než panelák (jaká je akustická izolace mezi jednotlivými ´domkobyty´??).
Mezonet 2kk - vždyť ti schodiště bude zabírat půl bytu...
___
Upřímně - kup si, pro začátek, 20-30 let starej byt v paneláku - a posléze uvidíš - tohle bych nedoporučil ani tchýni...!!!

Stříbrný

Jestli už jako novostavba má Gé - čko, tak je to Š - méčko!
Ber to jako označení energetické náročnosti třeba u lednice - proto se tak označuje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.