maruš

Endoprotéza.

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jestli máte někdo nějaké zkušenosti s celkovou výměnou kyčelního kloubu.Zatím operaci oddaluji,ale nemine mě.Děkuji.

Odpovědi
Lenjička

Babičce vyměnili kyčelní kloub minulý rok a je z toho nadšená 🙂
Já to na biomedicínském inženýrství studuji, takže o tom vím spíš ty technické věci 🙂
Určitě bych to neoddalovala, pokud na to máte nárok. Za prvé se budete muset tak půl roku zotavovat (svaly a šlachy se musí zatáhnout, aby udržely kloub) a za druhé, čím dříve operaci podstoupíte, tím lepší budete mít ty kosti, do kterých vám implantáty vloží.
Také zajisté přestane bolest 🙂
Uričtě se toho nebojte a držím palce! 🙂