Dados

Emulátory na převádění her a aplikací

Zdravím, dočetl jsem se, že emulátory slouží k např.: převedení xboxové hry na PC. Tak mě napadlo, zda je toto možné uplatnit i v převádění her a aplikací mezi OS, nebo pouze mezi různými verzemi Symbianu. Je toto tedy vůbec možné? Pokud ano tak kde se tyto programy dají stáhnout.
Předem díky za odpověď

Odpovědi
Tazman

Ano jde. Ono je spíš důležité co potřebujete konkrétně. Například emulátor PowerPC (neboli starých Mac) se jmenuje PearPC. Emulátory mezi několika OS jsou: VirtualBox, Microsoft virtualPC, Qemu a mnoho dalších. Co se týče emulátorů na mobilní přístroje taky existují. Emulátory PlayStation I i II taky. Dost pravděpodobně i pro PS3 ale v tomto jsem se nikdy nepohyboval. Určitě však půjde vygooglovat.

Snad jsem pomohl.

PS: Jen drobná oprava – nejde o převod (převod = z jedné podoby do druhé) ale o emulaci (tvářit se jinak – laicky řečeno).