Standaa

Emocionálně, emočně, nebo emotivně?

Jak je to?
Doplňuji:
Můžete uvést příklady vět, ve kterých se jednotlivá slova hodí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Možná a používaná jsou všechna tři slova – a každé má poněkud jiný význam…
😉
Doplňuji:
emocionální – osobnost…
emoční – trening…
emotivní – projev…

Věty si, případně, dotvoř.
😉

Další odpovědi
ivzez

Podle kontextu, každé z uvedených
slov se hodí v jiné souvislosti.
Doplňuji:

  • ––––––

Reakce na doplnění:

Udělejme to opačně:
Napište dolů do diskuze příklady vět,
za použití zmíněných slov.
Bude-li třeba, opravíme.

zjentek

lidi berou emotivně, že jsem emočně nabitej, takže těžko říct, kdo je více emocionální

Kelt

Jedná se o příslovce způsobu. Emoce, emoční, emotivní, vše je odvozeno od jednoho základu. a vytvořeno takto příslovce. Možné jsou všechny varianty , aspoň v hovorové řeči.

Fyzik

Kvíz, přiřaďte ke slovům jejich významy.

emoční
emocionální
emotivní

vyvolávající emoce
vztahující se k emocím
ovlivňovaný emocemi